Umowa majątkowa notariusz to dokument, który z pewnością cieszy się dużą popularnością. W żadnym stopniu nie wynika on z braku zaufania małżonków. Jest to przede wszystkim zabezpieczenie swojego mienia przed prawem małżeńskim. W jaki sposób pomaga wtedy notariusz?

Umowa majątkowa notariusz – co warto o niej wiedzieć?

Umowa majątkowa notariusz w Poznaniu to specjalnie sformułowany przez notariusza dokument, który określa rozdzielność majątkową. Co to oznacza w praktyce? Jest to nic innego jak ustanowienie, że każdy z małżonków posiada swój własny majątek.

Notariusz w Poznaniu w tym przypadku odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ dzięki niemu można mieć pewność, że umowa będzie miała charakter urzędowy. Szybciej można będzie egzekwować każde przewinienie, które może wynikać na przykład ze sprawy rozwodowej.

Intercyza polecana jest szczególnie dla przedsiębiorców, którzy nie chcą, aby ich przedsiębiorstwo mogło trafić w ręce drugiej połówki. Głównie jest to spowodowane specyfiką dzisiejszych czasów, które mają tendencję do zmian.

Umowa majątkowa notariusz – dlaczego warto na nią postawić?

Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę taką intercyzę po to, aby zyskać pewność, że majątek pozostanie z właścicielem do końca. Wspólność majątkowa ma swoje plusy, jednak również wiele minusów, które dostrzega się dopiero z czasem.

Intercyza to skuteczne zabezpieczenie interesów przed sytuacją, w której może pojawić się wyzysk na drugiej osobie. Warto wziąć to pod uwagę, aby można było zachować na przykład prawa do swojego własnego domu lub innej nieruchomości.

Umowa majątkowa notariusz z pewnością sprawdzi się również dla osób, które dysponują dużym majątkiem, na przykład ze względu na swoją pracę lub spadek. Wtedy to umowa zabezpieczy ich interesy na przykład podczas rozwodu.

Umowa majątkowa notariusz to dokument, który sporządzany jest zawsze przez notariusza. Pomaga on od podstaw umieścić tam najważniejsze punkty.