Prawnik to osoba zaufania społecznego, której praca polega na reprezentowaniu swoich klientów przed sądem i instytucjami administracyjnymi. Sporządza również wnioski i opinie, a także pomaga przygotować się do różnych spraw sądowych. Aby zostać prawnikiem, należy ukończyć pięcioletnie studia prawnicze, a następnie zdać aplikację.

Jak zostać prawnikiem?

Prawnik jest zawodem, który jest uznawany za prestiżowy. Nie każdy może nim zostać. Przygotowanie do studiów prawniczych wymaga wielu wyrzeczeń. Same studia są wymagające i obfitują w wiele nauki. Prawnik w Gorzowie , który ma swoją kancelarię adwokacką musi zostać wpisany na listę adwokacką. Aby do tego doszło, musi nie tylko skończyć studia prawnicze, ale również rozpocząć aplikację i następnie ją zdać. Dopiero pozytywny wynik egzaminu aplikanckiego pozwoli mu na wykonywanie swojego zawodu. Prawnik jest to najniższy stopień zawodowy jeśli chodzi o zawody prawnicze, których jest wiele, a należą do nich między innymi: sędzia, adwokat, komornik czy prokurator. 

Czym zajmuje się prawnik?

Głównym zadaniem prawników jest udzielanie porad prawnych. Zakres pracy prawnika to reprezentowanie klienta przed sądem w różnych sprawach. Mogą to być sprawy karne, dotyczące prawa spadkowego, rodzinnego czy karno-skarbowego. Prawnik  może także sporządzać opinie i przygotowywać wnioski procesowe. Porady prawne mogą dotyczyć spraw o podział majątku w Gorzowie, spraw o poniesienie alimentów, ustalenia opieki nad dzieckiem czy przyjęcia spadku. 

Każdy prawnik, który ma udzielić porady prawnej, musi zapoznać się z sytuacja swojego klienta. Ważne, by żadne fakty nie zostały przed nim zatajone. Dzięki temu będzie mógł on przygotować odpowiednia poradę i podpowiedzieć, jakie rozwiązanie danej sytuacji jest najlepsze. Podstawą pracy prawników jest ciągły kontakt ze zlecającym i omówienie każdego ruchu adwokata przed organami. 

Każdy prawnik swoja pracę opiera na kontakcie z klientem.  Powinien go na bieżąco informować o postępach w sprawie czy nowych dowodach, które się pojawiają.