Polisa na życie to produkt ubezpieczeniowy, który kojarzy raczej każda i każdy z nas. To zdecydowanie najczęściej wybierany produkt ubezpieczeniowy w naszym kraju, na co wpływa jego uniwersalność i szeroka użyteczność. Podczas wybierania odpowiedniej dla siebie polisy możemy się natknąć na wiele niezrozumiałych dla nas kwestii. Oczywiście nie ma w tym nic złego, gdyż nie każdy musi znać się na rynku ubezpieczeń, jednak warto poznać podstawowe pojęcia, które pomogą nam dokonać dobrego wyboru. Dzisiaj przyjrzymy się NWW – czym jest ta opcja i dlaczego warto się na nią zdecydować?

Polisa na życie – czym jest NWW?

Pełne rozwinięcie nazwy polisa NWW to polisa od następstw nieszczęśliwych wypadków. Od razu należy zauważyć, że ubezpieczenie tego rodzaju może występować w formie samodzielnej lub być częścią innego produktu, takiego jak polisa na życie, ubezpieczenie komunikacyjne czy turystyczne. Mówiąc najogólniej, NWW uchroni nas przed skutkami różnych losowych zdarzeń, które ciężko przewidzieć.

Na NWW najczęściej decydują się osoby, które jadą na wakacje lub kupujące polisy komunikacyjne. Jest to oczywiście dobra decyzja, jednak pamiętajmy o tym, że chociaż nikomu tego nie życzymy, wypadki mogą mieć miejsce wszędzie. Niezależnie od naszego stylu życia coś złego może się nam przydarzyć w najmniej odpowiednim momencie i warto mieć tego świadomość.

W ramach jakich przykrych sytuacji może nas zabezpieczyć NWW? Podstawowe z nich to oczywiście wypadki na drogach. To jedna z najczęściej spotykanych form nieszczęśliwych zdarzeń losowych, które mogą być fatalne w skutkach. Dotyczy to nie tylko sytuacji, w których sami prowadzimy pojazd, ale także tych, kiedy jesteśmy pasażerami lub nawet podróżujemy pieszo. Poza tym polisa na życie z NWW będzie mogła zabezpieczyć nas przed wieloma innymi scenariuszami – urazu podczas uprawiania sportu, wypadku przy pracy czy nawet zawałem serca lub udarem.

Kiedy NWW nas nie ochroni?

Zakres ochrony oferowany przez polisę na życie z NWW lub samo NWW jest na tyle szeroki, że łatwiej będzie wymienić te sytuacje, kiedy nie będzie nam się należało odszkodowanie. W większości wypadków tyczy się to niebezpiecznych sytuacji, które powstały z naszej winy. Przykładem może być tutaj jazda po alkoholu lub innych środkach odurzających, ale też uraz powstały w trakcie dokonywania przestępstwa. Innym przykładem, kiedy odszkodowanie nie będzie nam przysługiwało może być chociażby próba samobójcza. Pamiętajmy jednak, że zakres wykluczenia odpowiedzialności może się różnić w przypadku konkretnych polis, dlatego musimy sami dobrze zapoznać się z umową zanim się zdecydujemy na jej podpisanie.

NWW – czy warto?

Jak widać po powyższych przykładach, polisa na życie z dodatkowym NWW może być bardzo dobrym pomysłem, który pomoże nam zachować płynność finansową po jakimś nieszczęśliwym zdarzeniu. Pamiętajmy o tym, że zdrowie jest najważniejsze i zdecydowanie nie warto na nim oszczędzać, zwłaszcza w sytuacji, kiedy możemy zabezpieczyć się finansowo przed długim pobytem w szpitalu czy rehabilitacji odpowiednią polisą.