Stwierdzenie nabycia spadku jest ważnym krokiem w kontekście dziedziczenia. Jak zdobyć ten dokument za pośrednictwem notariusza?

Stwierdzenie nabycia spadku – dlaczego potwierdzenie od notariusza jest tak ważne?

Śmierć bliskiej osoby to oczywiście zawsze olbrzymia tragedia niezależnie od okoliczności, lecz nie możemy zapominać o tym, że niestety wiąże się to również z koniecznością wielu formalności prawnych. Jedną z nich jest chociażby spadek. Kiedyś jedyną opcją do potwierdzenia udziału w spadku, jeżeli oczywiście tego w ogóle chcemy, była rozprawa sądowa, co oczywiście budzi wiele stresu oraz generuje dodatkowe koszty i stratę czasu. Teraz jednak w grę wchodzi również inna, szybsza i spokojniejsza alternatywa, szczególnie jeżeli w kontekście podziału majątku nie zachodzą żadne nieścisłości. Jeżeli bowiem chodzi o taką kwestię, jak spadek notariusz w Krakowie będzie nam w stanie naprawdę wymiernie nam pomóc. Z jego poświadczeniem bowiem uzyskujemy potwierdzenie naszych praw do ubiegania się o spadek lub stwierdzenie nabycia spadku.

Jak zdobyć poświadczenie nabycia spadku?

Wiemy już, dlaczego wizyta u specjalisty, takiego jak Kancelaria Notarialna Sławomir Ślusarczyk może być tak istotna w kontekście ubiegania się o spadek. Jak jednak zdobyć omawiane dzisiaj poświadczenie? Absolutną podstawą wcale nie jest ważny testament pozostawiony przez zmarłą osobę – bez niego również możemy ubiegać się o takie poświadczenie, lecz wtedy do gry wchodzą przepisy dotyczące dziedziczenia. Jeżeli jednak w grę wchodzi testament szczególny, na przykład ostatnia wola przekazana w sposób ustny, konieczne będzie przeprowadzenie sprawy w sądzie. W każdej innej sytuacji jednak poświadczenie będziemy w stanie uzyskać szybko i bez większych komplikacji.

W poszukiwaniu odpowiedniego notariusza – jak go szukać?

Szukasz notariusza, który pomoże ci z uzyskaniem stwierdzenia nabycia spadku? Warto zerknąć do Internetu i poszukać w swojej okolicy radców prawnych czy notariuszy, którzy specjalizują się w postępowaniach spadkowych.