MBJ Biznes Biuro Rachunkowe to placówka, która może okazać się wybawieniem dla pracodawców, którzy nie orientują się, jak legalnie mogą zarejestrować pracownika spoza granic Polski. Wielu specjalistów na rynku pracy ze wschodu z pewnością może być ciekawym krokiem do przodu. O czym pamiętać?

MBJ Biznes Biuro Rachunkowe – w czym właściwie może pomóc?

MBJ Biznes Biuro Rachunkowe jest biurem, które może okazać się niezbędnym wsparciem dla przedsiębiorców, którzy chcieliby zatrudnić cudzoziemca, jednak mnogość biurokracji oraz zgód na pracę jest dla nich jedynie ciężarem, z którym nie potrafią sobie poradzić.

Owszem, zezwolenie na pracę dla cudzoziemca nie jest fikcją. Co więcej – obowiązuje każdego pracodawcę bez względu na rodzaj umowy, który chciałby zaoferować takiemu cudzoziemcowi. Najczęściej należy w tym celu ubiegać się o zezwolenie, określane jako typ A.

Biuro może być wsparciem na całej drodze organizacji takiego pozwolenia, od załatwiania dokumentów, po złożenie ich w stosownym urzędzie. Zdecydowanie ważna będzie umowa, druki IMIR, dowody osobiste, odpis z KRS oraz opinia z Urzędu Pracy.

MBJ Biznes Biuro Rachunkowe – co jeszcze może zorganizować?

Problemy pracodawcy, który chciałby zatrudnić cudzoziemca, nie kończą się z chwilą jego rejestracji. To również konieczność uzupełniania stosownych dokumentów oraz rozliczanie podatkowe, które obejmuje każdego, na początku roku kalendarzowego.

Biuro może również prowadzić nadzór księgowy, pełnić funkcję księgowości oraz świadczyć wiele innych usług z zakresu rachunkowości. Jest to duże odciążenie samego podmiotu prowadzącego działalność gospodarczą.

Z tak kompleksowym wsparciem zawsze można być na bieżąco oraz zyskać wiele korzyści, które płyną z takiej pomocy. Będzie to między innymi legalne funkcjonowanie bez obaw o problemy ze strony Urzędu Skarbowego.

Pracę dla cudzoziemca można zorganizować za pomocą złożenia stosownych dokumentów do odpowiedniego urzędu.