Rozwód doprowadza do rozdzielenia życia dwóch osób, wymuszając na nich konieczność dokonania właściwego podziału majątku, który do tej pory stanowił część wspólną. Nieporozumienia przy próbie podzielenia dóbr wspólnych są powszechne, więc aby ich uniknąć, warto od razu zgłosić się po pomoc do dobrego prawnika. Adwokat umożliwi znacznie szybsze załatwienie formalności i pomoże dokonać podziału majątku tak, by obie strony były zadowolone z uzyskanego rezultatu i by nikt nie miał co do niego żadnych obiekcji.

Pomoc osoby postronnej jest nieoceniona

Prawnicy latami uczą się tego, by do swojej pracy nie podchodzić w sposób emocjonalny, więc z czasem stają się w tym prawdziwymi mistrzami. Na każdą sprawę rodzinną potrafią spojrzeć obiektywnym okiem i ocenić ją z pozycji osoby niemającej z nią nic wspólnego, by dzięki temu uniknąć sytuacji, w której jakiekolwiek emocje mogłyby zadecydować o przyznaniu bądź nieprzyznaniu pewnych dóbr konkretnej osobie.

Emocjonalny dystans i obiektywna (ale, oczywiście, nieobojętna) postawa okazują się bardzo przydatne już przy wstępnych konsultacjach z klientem, a nieocenioną wartość zyskują w momencie, gdy sprawa zostaje przeniesiona na drogę sądową i trzeba już brać czynny udział w posiedzeniach Sądu, w trakcie których najważniejsze stają się konkrety i przy których nie wolno dać się ponieść uczuciom.

Dobry adwokat potrafi także (przynajmniej w miarę możliwości) przypilnować swojego klienta, by to jego emocje nie przejęły panowania nad przebiegiem rozprawy. Odpowiednio przygotowuje go wcześniej do różnych sytuacji, które mogą się przydarzyć na sali rozpraw, omawiając dokładnie wszelkie prawdopodobne scenariusze i ucząc, jak należy do nich podchodzić i reagować na konkretne zapytania Sądu bądź drugiej strony.

Takim właśnie adwokatem jest Andrzej Kolczyk z Kancelarii Adwokackiej w Dąbrowie Górniczej. Wiedza, doświadczenie, obiektywność – to tylko niektóre atuty, które doceniają wszyscy klienci szukający tam pomocy w swoich trudnych sprawach majątkowych.

Szansa na uniknięcie błędów i różnych nieprzyjemności

Niektóre osoby mimo wszystko biorą jednak pod uwagę samodzielne przejście przez sprawę podziału majątku. Mają zresztą do tego pełne prawo, albowiem w przypadku takich spraw udział profesjonalnego pełnomocnika nie jest wcale wymagany i nie jest narzucany przez przepisy obowiązujące w polskim prawie. Mimo wszystko z zewnętrznej pomocy nie należy rezygnować. Jest ona jedynym skutecznym sposobem na to, by zabezpieczyć się przed ewentualnymi pomyłkami.

Często natomiast ludzie nawet nie mają pojęcia, jak wiele rzeczy podczas takich rozpraw może pójść niezgodnie z planem i przeciwstawnie do ich oczekiwań. Niewielki z pozoru błąd proceduralny potrafi natomiast zapoczątkować całą lawinę negatywnych konsekwencji, których zwykle nie da się potem cofnąć.

Adwokat ma za zadanie zabezpieczyć klienta przed podobnymi sytuacjami i uchronić go przed nieodwracalną utratą należącego mu się majątku. Zdecydowanie nie warto próbować oszczędzać na jego usługach, zwłaszcza gdy stawką jest dorobek, na jaki pracowało się przez całe życie albo przynajmniej jego znaczną część. Profesjonalni prawnicy zawsze dysponują aktualną wiedzą na temat spraw związanych z podziałem majątku i potrafią tę wiedzę bardzo skutecznie wykorzystać.