W wielu szkołach i zakładach pracy mamy możliwość skorzystania z oferty grupowej polisy na życie. To oczywiście bardzo dobra wiadomość, gdyż ubezpieczenie w takiej formie jest lepsze, niż brak jakiegokolwiek i może nas uchronić przed skutkami wielu nieprzewidzianych sytuacji. Czy jednak warto sięgać także po indywidualną polisę, kiedy w pracy korzystamy z popularnej grupówki? Nasz zdaniem zdecydowanie tak i dzisiaj przedstawimy na to kilka dowodów. Zapraszamy do czytania.

Polisa na życie – indywidualna i grupowa

Zanim przejdziemy do tematu, dlaczego indywidualna polisa na życie może się okazać pomocna nawet wtedy, kiedy korzystamy już z polisy grupowej, warto powiedzieć parę ogólnych słów o tych dwóch rodzajach ubezpieczeń. Co je dzieli, a co łączy? Zdecydowanie największą cechą wspólną tych dwóch rodzajów polis jest ochrona naszych bliskich na wypadek naszej śmierci. To podstawowa funkcjonalność polisy na życie i nie może jej zabraknąć w żadnym tego typu ubezpieczeniu.

Poza tą kwestią indywidualne i grupowe polisy znacznie się od siebie różnią. W przypadku grupówek możemy skorzystać z ochrony za niższą cenę, jednak jej zakres będzie zdecydowanie mniejszy. Polisa indywidualna natomiast będzie nieco droższa, ale pozwoli nam cieszyć się pełnym bezpieczeństwem.

Dlaczego warto mieć zarówno polisę na życie grupową, jak i indywidualną?

Wiele osób wychodzi z założenia, że skoro posiadają grupową polisę na życie ze swojego zakładu pracy, nie muszą sięgać po dodatkowe zabezpieczenia w postaci indywidualnych ofert ubezpieczeń. To spory błąd – chociaż polisa grupowa zdecydowanie może się nam przydać i nie warto z niej rezygnować, to jej rozszerzenie jest bardzo dobrym pomysłem. Dlaczego?

Weźmy pod lupę taki przykład – grupowa polisa na życie z pracy chroni nas i naszych bliskich. Jednakże niespodziewanie tracimy nasze zatrudnienie i doznajemy jakiegoś uszczerbku na zdrowiu. Co w takiej sytuacji? Niestety – polisa nie będzie mogła zadziałać, gdyż jej funkcjonalność ogranicza się jedynie do momentu, kiedy jesteśmy związani umową z danym przedsiębiorstwem.

Polisa a zakres ochrony

Powyższy przykład pokazuje, że indywidualna polisa może stać się naszym zabezpieczeniem na wypadek utraty zatrudnienia, jednak nie zapominajmy o tym, że nie jest to jedyny powód, dla którego warto korzystać z tych dwóch opcji ubezpieczenia obok siebie. Kolejnym z nich jest zakres ochrony, jaki może nam zapewnić każdy rodzaj polisy.

W przypadku ubezpieczeń grupowych oferta i zakres ochrony muszą być dostosowane do każdego jej użytkownika, czyli w praktyce do naszych koleżanek i kolegów z pracy lub szkoły. W związku z tym nie znajdziemy tam ubezpieczenia na wypadek wielu sytuacji, które mogą wynikać z naszego indywidualnego stylu życia i sposobów na spędzanie wolnego czasu. Niższa cena ubezpieczeń grupowych wynika właśnie z zupełnie podstawowego zakresu ochrony. Z tego powodu, jeśli chcemy czuć się bezpieczni w każdej sytuacji, niezależnie od czynności, jaką aktualnie wykonujemy – warto pomyśleć o dodatkowej, indywidualnej polisie na życie.