Benefity pracownicze to jedna z tych rzeczy, które wpływają na atrakcyjność oferty pracy. Niemal kultowe stały się już owocowe czwartki, a dostęp do karnetów sportowych czy prywatnego ubezpieczenia zdrowotnego należy do standardu. Z drugiej strony wiele firm stara się dostosować do potrzeb swoich pracowników i decyduje się na inne bardzo ciekawe benefity. Mowa m.in. o całodobowej infolinii prawnej. 

Porady prawne infolinia — atrakcyjna nowość w bazie benefitów

Wśród benefitów pracowniczych najczęściej wymienia się dofinansowania do karnetów sportowych, krótsze godziny pracy w piątki, owocowe dni, darmowa kawa czy dofinansowania do posiłków, darmowe lekcje języków obcych i wiele, wiele więcej. Od jakiegoś czasu coraz większą popularnością cieszą się również całodobowe porady prawne w formie infolinii. Mówimy tutaj o profesjonalnym i kompleksowym wsparciu prawnika, za które w normalnych warunkach trzeba naprawdę dużo zapłacić. 

Z perspektywy pracownika możliwość skorzystania z pomocy prawnej jest bezcenna. Dla wielu osób niezrozumiałe są bowiem przepisy dotyczące prawa pracy, założenia własnej firmy, rozliczania podatków czy chociażby spraw rozwodowych. Życie pisze jednak różne scenariusze, a na pewne sytuacje nie ma się realnego wpływu. Dlatego też w razie potrzeby warto skorzystać z usług wyspecjalizowanego prawnika — tym bardziej, jeśli jest to usługa dostępna 24 godziny na dobę. 

Porady prawne infolinia — jaką pomoc można uzyskać?

Polskie prawo jest na tyle skomplikowane i zawiłe, że dla większości przeciętnych osób stanowi jedną wielką tajemnicę. Benefit pracowniczy w postaci całodobowej infolinii prawnej to rozwiązanie, które może pomóc nie tylko uzyskać cenne informacje związane z prawem polskim, ale również europejskim. Wielu pracowników walczy w sądach w sprawach cywilnych, a powody są różne. Brak znajomości przepisów tylko pogarsza ich samopoczucie i wpływa negatywnie na jakość pracy. Konsultacja z prawnikiem może pomóc zrozumieć mechanizmy działania sądu i nakierować na odpowiednią drogę. 

Warto pamiętać, że wprowadzenie benefitu w postaci prawnego doradztwa dla pracowników wpływa też pozytywnie na wizerunek firmy. Uwydatnia to jej profesjonalizm i uatrakcyjnia ofertę, z której chętniej skorzystają prawdziwi specjaliści w danej branży. Konkurencja na rynku pracy jest bowiem spora, a same owocowe czwartki mogą nie przekonać topowych pracowników, szukających czegoś więcej niż tylko wysokich zarobków. 

Porady prawne infolinia — profesjonalna opieka prawna dla pracownika

Nie da się ukryć, że każdego roku liczba spraw sądowych w Polsce nieustannie rośnie. Związane jest to z faktem, że wiele osób decyduje się na prowadzenie własnej działalności, inwestycje w samochód, nieruchomości czy podział posiadanego majątku. 

Pracownicy firm najczęściej po pomoc udają się do znajomych lub próbują szukać odpowiedzi na własną rękę w Internecie. Dzięki całodobowej infolinii prawnej formie benefitu pracowniczego sytuacja ta może ulec zmianie — to bez wątpienia skuteczna forma motywacji pracownika, który może nie posiadać środków finansowych na profesjonalną pomoc specjalisty. 

Więcej informacji na ten temat znajdziesz na https://lexsecure.pl/