Panele fotowoltaiczne stały się bardzo popularnym rozwiązaniem i nie ma w tym kwestii przypadku. W grę wchodzi szereg czynników, które wpływają na to, że coraz więcej inwestorów – zarówno prywatnych, jak komercyjnych decyduje się na ich montaż. Wśród nich jest to, że ceny paneli są zdecydowanie bardziej przystępne niż jeszcze kilka lat temu, a po drugie istnieje możliwość skorzystania z dofinansowania. Nie bez znaczenia pozostaje także wpisywanie się w działania zmierzające do ochrony środowiska naturalnego. Dlaczego jeszcze panele są tak popularne i czym się kierować przy ich wyborze? Podpowiadamy.
Montaż paneli fotowoltaicznych a oszczędności
Inwestycja w panele fotowoltaiczne bez względu na to czy mówimy o rozwiązaniach z zakresu fotowoltaiki w Warszawie czy innych miastach jest bardzo opłacalna. Dzieje się tak w dużej mierze z uwagi na to, że jeśli postawimy na ich wysoką jakość, która pójdzie w parze z fachowym montażem, to przyczynimy się do tego, że inwestycja ta po około 7 latach nam się zwróci. Potem przyjdzie czas na generowanie realnych oszczędności za eksploatację energii elektrycznej. Aby więc tak się stało należy postawić na panele o dobrej klasie, w których wykorzystano najnowsze rozwiązania technologiczne wespół z dobrej jakości materiałami – musi z nich być wykonany każdy komponent. Kolejna ważna kwestia, to odpowiednie dopasowanie do zapotrzebowania energetycznego danego budynku – pamiętajmy o tym, że każdy ma inne. Zatroszczmy się także o właściwą eksploatację paneli, czyli niedopuszczanie do pojawiania się na nich kurzu, pyłu czy też mchu. To się przyczyni na ich maksymalną wydajność energetyczną jak również długą żywotność. Takie działanie to realne korzyści dla portfela wespół z przyczynianiem się do ochrony środowiska naturalnego. Dlaczego? Otóż dlatego, że korzystanie z nich to mniejsza emisja szkodliwego dla zdrowia, a nawet życia CO2. Zanim jednak tak się stanie koniecznie zadbajmy o ich właściwy montaż.
Jak zamontować panele fotowoltaiczne?
Montaż paneli fotowoltaicznych w tym takich https://hymon.pl/oferta/panele-fotowoltaiczne/ ma ogromny wpływ zarówno na ich prawidłową eksploatację jak również na to, jak długą będą one w stanie nam posłużyć. W praktyce oznacza to, że koniecznie musi on zostać wykonany zgodnie ze sztuką – przy wykorzystaniu wysokiej klasy narzędzi. Kolejna ważna kwestia to także to, aby stawiać na dobrej jakości panele, czyli takie w których każdy komponent zostały wykonany z dobrych materiałów wespół z tym, że wykorzystano w nim wszelkie rozwiązania jakie daje współczesna technologia. Dobra firma bierze to pod uwagę co w praktyce oznacza, jest w stanie nadążyć za stale rozwijającą się branżą OZE a przy tym jeszcze móc podyktować im swoje warunki.
Zobacz także: https://www.okuchniach.pl/inwestycja-w-panele-fotowoltaiczne-czy-sie-oplaca/
Montaż paneli słonecznych może odbyć się zarówno na dachu, jak i na gruncie. Inwestorzy decydują się także na ich instalowanie na elewacji. Kiedy już wybierzemy odpowiednie miejsce przyjdzie czas na określenie ekspozycji. Jeśli postawimy na montaż na dachu, wówczas optymalna jest południowa. Można także postawić na południowo-zachodnią, albo południowo-wschodnią, ale w przypadku tej drugiej ważna jest kwestia pt. czy nie dochodzi w niej do zacienienia. Nie bez znaczenia pozostaje także odpowiedni kąt montażu. Przyjęło się, że powinien on oscylować w granicach między 30 a 40 stopni. Nie bez znaczenia pozostaje także inwestycja w dobrej klasy szyny, które będą wspierać panele, aby się nie osuwały. Jeśli decyzja padnie na montaż na gruncie, wówczas należy absolutnie zadbać o wyrównanie terenu – nie ma mowy o żadnych nierównościach i zgłębieniach. W przypadku ekspozycji mamy do czynienia z tą samą. Montaż na elewacji to ekspozycja południowa.